Ne aramıştınız?

Başkanımızın Mesajı

HAREKET İLERLİYOR

                                                                         

Birim maliyetleri düşürmek ve verimliliği arttırmak için, günümüzde endüstriler daha önce hiç yapılmamış büyüklükte tesisler kurmak zorundadır. Bu zorunluluk da taşınması, kaldırılması ve kurulması gereken daha da büyük modül ve aksamların imalatına yol açmaktadır. Uzak yerlerde ve altyapısı zayıf yeni pazarlarda çalışmak, zaman programları ve komplekslik açısından projeleri etkilemektedir. Bu koşullar, kaldırma, taşıma ve kurulum hizmetleri için yaratıcı ve yenilikçi çözümler gerektirmektedir. 1957 yılında kuruluşundan bu yana Hareket Ağır Kaldırma ve Proje Taşımacılığı Şirketi, en üst düzeyde güvenlik sağlarken aynı zamanda uygun maliyetli ve verimli inşaat ve bakım hizmetleri sunulmasını sağlayan yüksek hizmet standartları ve yenilikçi yaklaşımlarıyla tanınmaktadır. Hareket bünyesinde, tüm çalışanların, ekipmanın ve taşıdığımız veya kaldırdığımız yükün güvenliğini temin etmek için tanımlanmış bir Sağlık, Güvenlik ve Çevre (HSE) programı uygulamaktayız.

Petrokimya, özellikle yenilenebilir olmak üzere enerji, açık deniz ve tesis kapatma yönetimi gibi farklı alanlarda hizmet verdiğimizden, müşterilerimizin ihtiyaçlarını bilmek ve iyi anlamak bizim işimiz için vazgeçilmez bir esastır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak konusundaki maharetimiz, bizi rakiplerimizden ayırmaktadır. Yaratıcı mühendisliğimiz, profesyonel proje yönetim sistemimiz, son teknoloji ürünü ağır kaldırma ve taşımacılık filomuz ve profesyonel ekibimizden gurur duymaktayız. Bu faktörler, endüstriyel tesislerin kurulum ve demontaj hizmetleri ve ayrıca mekanik ve elektrik kurulumu dahil kıyı rüzgâr enerjisi tesisleri için anahtar teslim çözümler şeklinde hizmetler vermemizi sağlamaktadır.

Hareket olarak ilham kaynağımız, şüphesiz, müşterilerimizin bize duyduğu güvendir. Türkiye’deki en büyük yükleri taşırken, taşımacılık sektöründe bir anahtar teslim çözüm tedarikçisi olurken ve uluslararası pazarlara açılırken, müşterilerimiz bizim yanımızdaydı. 2011 yılında Türkmenistan’da gerçekleştirdiğimiz taşıma işi sayesinde, 2012 yılında ESTA Award of Excellence (Mükemmeliyet Ödülü) almaya layık görüldük. Dikkatli planlama ve yürütme sayesinde ekibimiz, zorlu hava koşullarını ve zorlayıcı çevre koşullarını aşarak sekiz adet yükü 1.250 kilometre mesafeye güvenli bir şekilde aynı anda taşımayı başardı. Tüm üniteler tek bir konvoy halinde taşındı. Taşıma operasyonuna geçmeden önce sahaya ulaşmak için by-pass yollarının, panel köprülerinin ve sıfırdan 53 km uzunluğunda karayolunun inşa edilmesi gerekliydi.
Tecrübe temelimiz, mühendislik tutkumuz ve müşteri memnuniyeti motivasyonumuz olduğu sürece müşterilerimizle ortak olarak birlikte büyümeye devam edeceğiz.


Ahmet ALTUNKUM 
Yönetim Kurulu Başkanı